مزایای سلامتی و استفاده پزشکی از آلوئه ورا و آبمیوه آلوئه ورا

آلوئه ورا و مشتقات آن مثل آبمیوه آلوئه ، گاهی اوقات به عنوان یک “گیاه شگفت انگیز” نامیده می شود، یک درختچه کوتاه کوتاه است.برگ های آلوئه ورا شاداب، مستحکم و شفاف است. ژل از برگ های گیاهی حاصل می شود.

آلوئه ورا  چیست؟

ژل آلوورا ورا دارای خواص دارویی متعددی است و اغلب در کرم ها و لوسیون ها استفاده می شود.
ژل آلوورا دارای خواص دارویی متعددی است و اغلب در کرم ها و لوسیون ها استفاده می شود.
طبق گفته Kew Gardens، مرکز تحریریه سلطنتی انگلستان، Aloe vera برای قرن ها استفاده شده است و در حال حاضر محبوب تر از همیشه است.

در سراسر جهان کشت می شود، عمدتا به عنوان یک محصول برای “ژل آلوئه”، که از برگ می آید.

آلوئه ورا  و مشتقات آن امروزه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد:

توسط FDA به عنوان طعم دهنده تایید شده است.محصولات عمده آن به شرح زیر است
لوازم آرایشی.
مکمل های غذایی.
داروهای گیاهی.

نوشیدنی آلوئه ورا

آبمیوه آلوئه ورا

نوشیدنی رانی با ژل آلوئه ورا

کمپوت آلوئه وا

نوشابه انرژی زای افزایش نیروی جنسی

اولین سابقه استفاده انسان از آلوئه ورا از قرن شانزدهم پیش از میلاد، از Ebers Papyrus (پرونده پزشکی مصری) است. بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله پوست هند، در مصر باستان، آنها Aloe vera را “این گیاه جاودانگی” نامیدند. نویسندگان افزودند که این گیاه برای چندین قرن در چین، ژاپن، هند، یونان، مصر، مکزیک و ژاپن استفاده شده است.

 

 

نوشیدنی آلوئه ورا (آلو ورا )شیشه ای خوش نوش امین

نوشیدنی آلوئه ورا (آلو ورا )شیشه ای خوش نوش امین

فواید

ادعاهای دارویی مربوط به آلوئه ورا، همانند بسیاری از گیاهان و گیاهان، بی پایان هستند. برخی از مطالعات دقیق علمی حمایت می شوند

۱ دندان ها و لثه ها

یک مطالعه منتشر شده در عمومی دندانپزشکی گزارش داد که آلوئه ورا در ژل های دندان نیز به عنوان خمیر دندان در مبارزه با حفره ها موثر است.

محققان توانایی مبارزه با قارچ ژل دندان آلوئه ورا را با دو خمیر دندان محبوب مقایسه کردند. آنها دریافتنددر  بعضی موارد حتی بهتر از خمیر دندان های تجاری در کنترل حفره های باکتری های دهانی موثر است

لاتکس آلوئه ورا شامل آنتراکینون ها، ترکیباتی است که به طور فعال بهبود می یابند و باعث کاهش درد از طریق اثرات ضد التهابی طبیعی می شوند.

۲ یبوست

اداره نظارتی آلمان  استفاده از آلوئه ورا را برای درمان یبوست مورد تایید قرار داد. دوزهای ۵۰ تا ۲۰۰ میلی گرم از لاتکس آلو ئه ورا معمولا در قالب مایع یا کپسول یکبار در روز تا ۱۰ روز مصرف می شوند.

اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) در سال ۲۰۰۲ تصریح کرد که دادههای کافی درباره ایمنی و کارایی محصولات آلو وجود ندارد؛ بنابراین، در ایالات متحده آمریکا، آنها نمیتوانند برای درمان یبوست استفاده شوند.

 

 

آبمیوه آلوئه ورا شرکت خوش نوش امین

آبمیوه آلوئه ورا شرکت خوش امین

۳ زخم های پا ناشی از دیابت

یک مطالعه انجام شده در کالج داروسازی سینگراد هند، که در مجله بین المللی زخم منتشر شده است، به بررسی توانایی آلوئه ورا  در درمان زخم ها پرداخته است.

آنها گزارش دادند که “ژل تشکیل شده با    آلوئه ورا باعث بهبود زخم و تعویض قابل توجهی در موش های دیابتی در مقایسه با محصول تجاری می شود و یک محصول امیدوار کننده برای زخم های پا ناشی از دیابت است.”

۴ خواص ضد میکروبی آنتی اکسیدانی دارد

آلوئه ورا بر روی پوست استفاده می شود زیرا خواص ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی آن قوی است.
آلوئه ورا ممکن است در شرایط پوستی یا کاهش سطحی برای خواص ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی مورد استفاده قرار گیرد.
محققان دانشگاه پاریس پالماس د Gran Canaria، اسپانیا، یک مطالعه در مجله Molecules منتشر کردند.

آنها گزارش دادند که هر دو گل و عصاره برگ آلوئه ورا دارای خواص آنتی اکسیدانی، به خصوص عصاره برگ  آن دارای خواص آنتی میکروپالسمیک است.

۵ حفاظت از تابش اشعه ماوراء بنفش (UV)

دانشمندان دانشگاه کوه کوهگ، دانشگاه جهانی Kyung Hee می خواستند تعیین کنند که آیا  عصاره ساقه بالغ آلوئه ورا  می تواند تاثیر محافظتی بر روی پوست پوستی ناشی از UVB داشته باشد؟ به عبارت دیگر، آیا می توان پوست را از اثرات پیری پوست محافظت کرد

 حفاظت از آسیب پوست پس از پرتودرمانی

مطالعات  انجام شده در دانشگاه ناپل ایتالیا، پنج کرم موضعی مختلف را آزمایش کرد تا ببینند که چگونه میتوانند در محافظت از پوست بیماران مبتلا به سرطان پستان که در ال پرتودرمانی هستند، موثر باشند. یکی از این کرم ها حاوی آلوئه ورا  است.

آنها ۱۰۰ بیمار را به ۵ گروه ۲۰ تقسیم کردند. هر یک از درمان های موضعی مختلف تجویز شد. آنها کرم ها را دو بار در روز، با شروع ۱۵ روز قبل از درمان پرتو درمانی، و بعد از آن به مدت ۱ ماه ادامه دادند.

در طول دوره ۶ هفته، شرکت کنندگان تحت آزمایشات پوستی هفته ای قرار گرفتند.

در مجله Radiation Oncology، دانشمندان گزارش دادند که استفاده پیشگیرانه از کرم های آبرسانی موضعی میزان بروز عوارض جانبی پوست را در زنان تحت درمان با پرتودرمانی برای سرطان پستان کاهش می دهد، .

۷ موثر در درمان افسردگی، یادگیری و حافظه  است

۸ زخم های سوختگی درجه دوم

یک گروه از جراحان پلاستیک ژل آلوئه ورا را برای درمان زخم های سوختگی از نوع درجه ۲ مورد استفاده قرار داد. آنها در مجله انجمن پزشکی پاکستان گزارش دادند که زخم های سوختگی در میان بیماران تحت درمان با آلوئه ورا بطور قابل توجهی سریع تر نسبت به بیماران دیگر بهبود یافت .

۹ سندرم روده تحریک پذیر (IBS)

گیاه آلوئه ورا به طرز موثری دردرمان سندرم روده تحریک پذیر موثر است

                                                                    دیدن محصولات آلوئه ورا