آبمیوه در مقابل شربت

بسیاری از مواقع کلمه آبمیوه با شربت اشتباه گرفته می شود . با این حال،  نباید این اشتباه نباید انجام شود . آب میوه بسیار متفاوتر از شربت است.  آبمیوه  مایع استخراج شده از عصاره  میوه  است حالا چه آبمیوه پرتقال چه آبمیوه انبه یا آبمیوه آلوئه ورا  بنابراین وقتی شما  به صورت ماشینی میوه  را خرد کنید، در انتها به نتیجه ای خواهید رسید که به آن آبمیوه گفته می شود.

در مقابل، شربت ها معمولا ضخیم تر و چسبناک تر از آبمیوه ها هستند  هستند. قندهادرصد زیادی از ترکیبات  شربت را تشکیل می دهند. در حقیقت، این آماده سازی زمانی صورت می گیرد که شکر را با استفاده از آب جوش حل می کنید. همچنین می توانید آب میوه های طبیعی مانند پرتقال یا هلو یا انبه یا آبمیوه آناناس یا آلوئه ورا را برای ایجاد شربت ها  خرد  کنید.

 

تقاوت شربت و آبمیوه

تفاوت شربت و آبمیوه

شربت های مصنوعی

شربت مصنوعی، آماده سازی یک مایع شیرین است در حالی که ساختار آبمیوه ها از شربت ها  طبیعی تر است . با این حال، اگر شما به طور کامل تولید  آبمیوه  را بررسی کنید، ممکن است شگفت زده شوید که هنوز هم ازقندهای طبیعی تشکیل شده است.  آب میوه ها ی طبیعی و نوشیدنی های میوه ای حاوی بسیاری از مواد مغذی می باشد که از میوه یا سبزی های اصلی گرفته شده است. تنها نکته این است که گفته می شود  فیبر درآبمیوه های تولیدی کارخانه ای وجود ندارد اما در نوشیدنی رانی شرکت خوش نوش امین یا در محصولی مثل کمپوت آلوئه ورا یا نوشیدنی آلوئه ورای شرکت خوش نوش امین پالپ میوه و قطعات میوه وجود دارد .

در ساخت شربت، شما نیاز به مخلوط کردن برخی از قندهای اضافی و شیرین کننده های مصنوعی دارید .

فرایند تولید آبمیوه و شربت

آبمیوه  مایع استخراج شده از پالپ میوه یا سبزی است؛ هیچ گرمایی در فرایند استخراج آبمیوه دخیل نیست
شربت با قرار دادن شکر به آب جوش ساخته شده است  و بنابراین آن را در آبجوش حل می کنند. در این فرآیند معمولا گرما نیز استفاده می شود
شربت معمولا چسبناک تر است در حالی  که آب میوه های طبیعی به دلیل حضور قندهای محلول چسبندگی کمتری دارد .

آماده سازی آبمیوه طبیعی تر است به خصوص در تولید آبمیوه های پت شرکت خوش امین از فرایند سرمای سازی استفاده می شود که حاوی بسیاری از مواد مغذی اصلی که از میوه یا سبزیجات گرفته شده از آن گرفته شده است نیز می باشد . شربت ها بیشتر مصنوعی هستند.

تفاوت شربت و آبمیوه

تفاوت شربت و آبمیوه

فرق آبمیوه و شربت

آبمیوه  و شربت چیزهای کاملا متفاوت هستند، هرچند که هر دو از میوه ها یا طعم های محتلف  می آیند که احتمالا دلیل اصلی سردرگمی ما است. آبمیوه  اساسا جزء مایعات استخراج شده از میوه ها و سبزیجات است.

کلمه آبمیوه از کلمه لاتین “juice ” مشتق شده است. این مایعی است که ما از خرد کردن میوه ها به دست می آوریم  این روند شامل خرد کردن میوه است که از آن می توان به عصاره  میوه رسید. سپس عصاره میوه ، که منجر به آب میوه می شود. این آب حاوی تمام قندها و مواد مغذی از میوه یا سبزی اصلی است، اما تقریبا هیچ کدام از آنها سرشار از  فیبر نیست. مگر مانند آبمیوه های ارگانیک و طبیعی شرکت خوش نو امین دارای پالپ های میوه  های مختلف باشد .

اما شربت چیست

شربت، از سوی دیگر، که از کلمه syrup  لاتین می آید، یک نوع آبمیوه  غلیظ  شده شیرین است که توسط حل کردن قندهای مصنوعی در آب جوش ساخته شده است. همچنین می توانید از طریق کاهش آب میوه های طبیعی مانند آب نبات، آب سورگوم یا سیب یا افرا آن را  ایجاد کنید. شربت ها اغلب برای حفظ میوه استفاده می شوند.

شربت ها برای مصرف روزانه توصیه نمی شوند زیرا دارای محتوای بالائی از قند  هستند و مواد مغذی ضروری که معمولا در آبمیوه موجود می باشند را ندارند  برای جبران این نقیصه بسیاری از تولیدکنندگان سعی دارند شربت بدون قند ایجاد کنند از جمله جایگزین های شکر مانند گلیسرول و سوربیتول. تولید کنندگان همچنین افزودن مواد مغذی مصنوعی به شربت های خود را آغاز کرده اند، به طوری که ممکن است سالم تر از قند های مصنوعی باشند

شربت ها به طور کلی طول عمر بیشتری نسبت به آبمیوه ها  دارند،و کمتر به مواد نگهدارنده نیاز دارند  با این حال، بسیاری از آبمیوه های موجودتجاری نیز دارای برخی از مواد نگهدارنده هستند که هدف آنها افزایش طول عمر آنها است.

در مجموع، اختلاف اساسی بین آب و شربت این است که آب میوه پالپ طبیعی عصاره گیاهی خرد شده در فرم مایع است، در حالی که شربت یک محلول سرشار از  قند است. همچنین می توان گفت که شربت یک شکل فرآوری شده از میوه است، در حالی که آبمیوه این گونه  نمی باشد..

 

تفاوت شربت و آبمیوه

تفاوت شربت و آبمیوه

گلوکز و فروکتوز چیست؟

گلوکز  یک قند ساده است، به اصطلاح monosaccharide، به دلیل آن است که از یک واحد ساده  قند تشکیل شده است. به طور طبیعی در بسیاری از غذاها یافت می شود و توسط بدن ما به عنوان منبع انرژی برای انجام فعالیت های روزانه مورد استفاده قرار می گیرد.

فروکتوز همچنین قند ساده ای است که اغلب به عنوان یک قند میوه شناخته می شود. فروکتوز، همانطور که از نام آن پیداست، در میوه ها (مانند پرتقال و سیب)، انواع توت ها، برخی از سبزیجات ریشه ای (مانند چغندر، سیب زمینی شیرین، پاستارناک و پیاز) و عسل یافت می شود. فروکتوز شیرین ترین قندهای طبیعی است.

گلوکز و فروکتوز در مقادیر مساوی همبندی میشوند نوع دیگری از شکر – ساکاروز – یک disaccharide که معمولا به عنوان قند ساده نامیده می شود

شربت گلوکز فروکتوز (GFS) چیست؟

GFS مایع شیرین ساخته شده از گلوکز و فروکتوز است. بر خلاف ساکاروز، که در آن ۵۰٪ گلوکز و ۵۰٪ فروکتوز با یکدیگر مرتبط می شوند، GFS می تواند نسبت های مختلف دو قند ساده را داشته باشد، به این معنی که برخی از مولکول های اضافی، غیر متصل گلوکز یا فروکتوز وجود دارد. محتوای فروکتوز در GFS می تواند ۵ تا ۵۰ درصد باشد.GFS چگونه ساخته شده است؟
GFS به طور معمول از نشاسته ساخته شده است. منبع نشاسته بستگی به دسترسی محلی به محصول خام مورد استفاده برای استخراج دارد. از لحاظ تاریخی، ذرت انتخابی ترجیحی برای ایحاد این نوع قند بود  بود، در حالی که در سال های اخیر گندم به منبع محبوب برای تولید GFS تبدیل شد. نشاسته زنجیره ای از مولکول های گلوکز است و اولین قدم در تولید GFS شامل آزاد کردن آن واحدهای گلوکز می شود. مولکول های مرتبط با گلوکز در نشاسته بر روی مولکول های آزاد گلوکز (هیدرولیز شده) بریده می شوند. سپس، با استفاده از آنزیم ها، برخی از گلوکز در فرآیند به نام ایزومریسیون به فروکتوز تبدیل می شود.

 

آیا  فروکتوز، موجود در آبمیوه ها و شربت ها برای  سلامت ما خوب است یا بد؟

در گذشته، برای نقش فروکتوز در توسعه چاقی و بیماری های متابولیکی تحقیقاتی انجام شده است  . این فرضیه بر اساس مطالعات حیوانی یا آزمایشات انسانی با مصرف بیش از حد فروکتوز (> 20٪ نیاز روزانه انرژی) بود. اما منتهی به نتیجه مشخصی نگردید

آیا فروکتوز موجود در آبمیوه ها و شربت ها بر احساسات  تاثیر می گذارد؟

بعضی از مطالعات نشان داده اند که فروکتوز ممکن است تاثیری با احساس گرسنگی ما نداشته باشد  زیرا هورمون هایی را که مسئول گرسنگی و مصرف غذا هستند  را (مانند انسولین) تحریک نمی کند. این باعث می شود مردم به خوردن یا نوشیدن علاقه  بیشتری نشان دهند دهند. با این حال، بررسی سال ۲۰۰۷ نتیجه گیری کرد که ضررهای فروکتوز از مواد دیگر کمتر است .

 

تفاوت شربت و آبمیوه

تفاوت شربت و آبمیوه

خرید عمده نوشابه  از شرکت خوش نوش امین

شرکت خوش نوش امین از بزرکترین تولید کنندگان محصولات آبمیوه و محصولات تولیدی از گیاه آلوئه ور در کشور ایران و آذربایجان شرقی می باشد محصولات عمده این شرکت شامل انواع نوشیدنی های آلوئه ورا ،نوشیدنی تخم شربتی،نوشیدنی اربیت،آبمیوه رانی ،پاستیل میوه ای، نوشابه انرژی زا،کمپوت آلوئه ورا،آبمیوه آلوئه ، آبمیوه پت می باشد .

مزایای خرید عمده نوشابه  از شرکت خوش نوش امین

در صورت خرید عمده نوشابه و آبمیوه  از شرکت خوش نوش امین با تخفیفات باورنکردنی و بسیار عالی روبرو خواهید شد که شما را شگفت زده خواهد کرد .

مزایای خرید آبمیوه از شرکت خوش نوش امین

کیفیت بسیار بالا – قیمت بسیار مناسب – فروش مدت دار

آیا شرکت خوش امین آبمیوه طبیعی و ارگانیک تولید می کند

محصولات شرکت خوش نوش امین تحت نظارت و کنترل شدید اداره استاندارد قرار دارد و به شما یقین می دهیم محصولات آبمیوه های ما ارگانیک و طبیعی می باشند.

 

ا