دانه تخم شربتی چیست

تخم شربتی  در واقع  یک عضو از خانواده نعناع مکزیکی و از  گونه های بومی است. دانه های تخم شریتی مانند دانه های کامل مصرف می شوند، هستند. معنی است  این دانه های غنی از کربوهیدرات یک گیاه نابود کننده چربی اضافه در بدن شما هستند  هستند.  دانه های تخم شربتی وقتی با آب ترکیب می شوند  گسترش می یابند و ژل ضخیم ایجاد می کنند.

 

 

گفته می شود دانه های تخم شربتی و نوشیدنی تخم شربتی  به عنوان منبع اصلی رژیم های غذایی آزتک ها و مایان ها  هستند.

 

آیا دانه های تخم شریتی  به شما کمک می کنند وزن کم کنید؟

که از آنجا که دانه های تخم شربتی  محتوای فیبر بالا  دارند ، آنها شما را بیشتر سیر نگه می دارند. بنابراین ممکن است به جلوگیری از کاهش وزن  کمک کند.دو قاشق غذاخوری دانه تخم شربتی  حدود ۱۰ گرم فیبردارد  حدود ۴۰ درصد مصرف روزانه فیبر بدن با آن تامین می شود. رژیم های غذایی با فیبر بالا با کاهش وزن همراه هستند. بر اساس یک مطالعه تحقیقاتی در ResearchTrusted Source در سال ۲۰۱۵، خوردن ۳۰ گرم فیبر روزانه  از طریق تخم شربتی  به کاهش وزن کمک می کند.

دانه های تخم شریبتی و نوشیدنی تخم  همچنین حاوی کالری و چربی هستند.

 

دانه های  تخم شربتی و سلامت قلب

دانه های تخم شربتی  اغلب به عنوان محصولی برای داشتن قلبی سالم به فروش می رسد، زیرا اگرچه آنها دانه های کوچکی هستند اما حاوی اسید های چرب امگا ۳ هستند. با این حال، اکثر اسید های چرب امگا ۳ چی آلفا لینولنیک اسید (ALA) هستند.

بررسی معتبر ۲۰۱۲ نشان داد که تخم شربتی سندرم متابولیک و بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد.

دانه های تخم شربتی مقدار زیادی از مواد مغذی را با کالری کم ارائه می کنند

خلاصه

با وجود اندازه کوچک آنها، دانه های تخم شربتی  یکی از مواد مغذی ترین موجود در روی سیاره زمین هستند هستند. آنها با فیبر، پروتئین، اسیدهای چرب امگا ۳ و مواد مغذی مختلف را دارند
۲٫ دانه های چیا سرشار از آنتی اکسیدان هستند
آنتی اکسیدان ها با تولید رادیکال های آزاد مبارزه می کنند، ک

دانه های تخم شربتی دارای فیبر هستند فیبری که   قند خون را افزایش نمی  دهد و نه نیاز به انسولین دارد.

 

با توجه به مقدار بالای فیبر محلول، دانه های تخم شربتی می توانند تا ۱۰ تا ۱۲ بار وزن خود را در آب جذب کنند و به شکل ژل جذب شوند و در معده شما گسترش پیدا کنند تا میزان گرسنگی را کاهش دهند که این خود به کاهش وزن کمک می کند

فیبر های موجود در تخم شربتی همچنین باکتری های مفید  موجود در روده شما را تغذیه می کند.